Červen 2015

Kroky osudu

10. června 2015 v 5:02 | K. |  Myšlenkové návraty
A tak se zrodil další přehnaně emotivní článek. Pro mě osobně nejcitlivější a nejbolestnější, jaký jsem kdy napsala. Ještě jsem ani neklikla na tlačítko "Hned zveřejnit" a přesto si už připadám jako nahá. Stejně se vám chci ale svěřit se svým největším tajemstvím, o kterém až dosud věděla jen hrstka vyvolených.

KROKY ZLA


"Nechoď sem. Prosím, nechoď sem," říkala jsem si v duchu doufajíc, že pokud existuje nějaká vyšší nadpozemská síla, snad moje prosby vyslyší. Třeba se nade mnou smiluje a vyjímečně ho nenechá vejít za dveře. Obklopená horkou vodou, s mokrými vlasy spadajícími na ramena a záda jsem vdechovala páru s mýdlovou vůní a tak jako pokaždé jsem si nepřála nic jiného, než užít si svou koupel sama bez nezvaného hosta.

Prosbu o to, abychom ke dveřím koupelny pořídili zámek s klíčem, jsem vznášela v průběhu celého svého dospívání již od chvíle, kdy se zde objevil poprvé. Vždy mi bylo řečeno, že to je zbytečné. Ostatní přece dobře poznají, když je někdo uvnitř a určitě tam nepůjdou. Proč se tedy stávalo tak často, že když jsem se tu nacházela já, on vešel jakoby nic?

"To stihnu, v pohodě. To stihnu," říkala jsem si a s nervy pracujícími na plné obrátky jsem se svůj "očistný rituál" snažila provést co nejrychleji. Chodil velmi potichu. Bylo vždy velmi snadné jeho kroky přeslechnout. Za ty roky, co jsem s ním žila pod jednou střechou, jsem se je ale i přesto naučila vnímat a rozeznávat. Jak by taky ne. Slýchala jsem je od malička velmi často.

Když se blížil k dětskému pokoji, který jsem sdílela s mladším bratrem, zatímco jsem si uvnitř sama hrála. Když jsem najednou slyšela, jak se zavřely vchodové dveře domu a on se potom vydal k plechovému přístřešku, pod kterým parkoval své auto, a pod kterým jsem se jako dítě tak ráda schovávala. Nebo jako teď, když jsem naprosto bezbraně seděla ve vaně úplně nahá a vyděšená k smrti. I to největší ticho může být ohlušující. Nikdy mi nic nedokázalo podráždit ušní bubínky víc než tyto téměř neslyšitelné kroky. Kroky výsměchu. Kroky zla.