Plány, cíle, sny

17. února 2015 v 20:05 | K. |  Myšlenkové návraty
Chystám se zveřejnit článek, kterému už nyní předpovídám, že si ho nikdy nikdo nepřečte. Jednak bude velmi dlouhý, jednak bude celý v angličtině. Následující řádky jsem psala kdysi těsně předtím, než se mi podařilo získat první práci a odstěhovat se do pronajaté garsonky. Nyní jsem je náhodou opět objevila. Tématem byly PERSONAL PLANS, GOALS AND DREAMS. V podstatě se mi všechno, co jsem tehdy chtěla, vzápětí splnilo. Poté jsem se o to opět nechala připravit, ale i to se zkrátka stalo z nějakého důvodu.

Pousmála jsem se nad tím, jak zajímavě se věci vyvinuly poté, co jsem toto napsala. A proto jsem se rozhodla, že esej zveřejním. Navíc mi hodně chybí angličtina, protože i přesto, že hlídám tříměsíční holčičku, na kterou mám dovoleno mluvit pouze anglicky, moje komunikace s ní se omezuje pouze na věty typu: "Honey, are you pooping?", "OK, let's put the cream on your little butt", zpívání písniček Eda Sheerana a podobně. Kdo ví, třeba se přece jen najde někdo (i kdyby to měl být jediný člověk), kdo si to rád přečte.

Chyby jsou mi líto, ale zkrátka nejsem rodilý mluvčí, tak se přes to jednoduše přeneste.

To be famous, to live in a big expensive house, to be a great parent, to have a good job... No matter what your dreams are, it's always a important to have them. Why? Because they're a great way to "escape". To escape from the real life, from reality. From the life that is hard to live, from reality that is hard to bear. Bigger or smaller, there is a dreamer within all of us. There's nothing wrong with living with your feets on the ground and your head in the clouds.
I'm not ashamed to say that I am a big dreamer. I spend a lot of time dreaming. I also think that I would not be able to live without my dreams. Most of them are crazy and unrealizable but that is not important as long as it makes life easer. I probably sound like a crazy person, but I don't think I am. I'm perfectly able to separate dreams and reality... And sadly, this reality doesn't look good to me.

Would you like to know more about my dreams? For example, as a child I always wanted to be a singer and to have a big tour all over the world with all the fans who would shout my name out loud, who would adore me. Pretending I was a singer was my favourite activity when I was a child. I still remember it... Hours and hours of remote control singing.

And than I grew up and I realized I could not sing. And that was when I figured out I would never be a singer. I'm not a child anymore and I have different dreams now, but I still love music and to be honest, the fact that I suck at singing can still make me hate myself sometimes.

When it comes to dreams, it's a sad fact that people kind of lose imagination as they grow up. Their minds are focused on casual problems of daily life and their dreams are about not having these problems. Most of adults wish to have a lot of money, to have a big house and well-paid job... It's really sad how money can dirrect people's mind. Mind and fantasy should stay free and uninfluenced by the attitude of society. That being said, even my dreams became kind of "mutated" by daily life and money, although I hate to admit it.

So, what are my dreams now? I want to get a job I would enjoy (how boring). That's the reason I'm really glad I'm studying social work. I sort of "found myself" in this area and I'm more than sure I want to stay in it. I know it's not a goldmine, but I really don't care. I just need to feel that I enjoy what I do and that I'm not useless even if it means to earn less money. I always say that if I was smart I would keep on studying economics as I did in the past. But I was really unhappy with that. I just hate business and also I'm not good at it. So, after four years of studying an accounting school I was sure I wouldn't work in this area.

The second big dream of mine I would like to mention is to live in a nice flat with a bunch of friends. I know, another dream that is about money... But I have a reason why I want something like this. The flat in general is not the reason. I just want to live in peace and quiet. I want to be stress-free. I want to be independent and enjoy my life. That's why.

I also need change and making this dream come true would mean this change. I need something different, something new, I need time and I need some space. That's exactly what's neccesary for me to become more "calm". There're many things I need to think about, that I need to figure out. I want to "clean up my mind". That's what it takes to become a better person and to be reconciled with myself, to be happier.

And now I've got to the most important dream I have, that everyone has... To be happy. I still don't know what it means and what is neccesary to make this dream come true. On the other hand, who does?... But I keep on hoping and I believe one day I will be able to figure it out. It's just a matter of time.
 


Komentáře

1 Andy Andy | E-mail | Web | 29. března 2015 v 23:53 | Reagovat

Tyjo, zmínila si na začátku, že to nikd nebude číst protože je to dluhý a v angličtině. Trochu jsem se lekla, protože dlouhej článek si představuju trochu jinak. Asi bych se měla v každém článku předem omlouvat já, že to bude dlouhý :-D Angličtina mě nevyděsila.
Nad tímhle tématem jsem nějaký čas zpátky taky přemýšlela, a je to docela vtipný, jak se naše sny formujou postupem času.
Víš ty co? Taky jsem snila, že budu zpěvačka! Chtěla jsem být slavná a bohatá, zpěvačka a klidně příležitostná herečka, jojo, to byl i můj sen. Horší bylo, že jsem se toho snu držela jak klíště, i když čím jsem byla starší jsem VĚDĚLA, že holt mám asi smůlu, nikdy jsem nebyla moc naivní. Akorát jsem si nedokázala najít jiný cíl, protože sem po ničem jiném netoužila a v podstatě neumim nic jinýho, než trochu zpívat. Ovšem stárnutí je výbornej dreamkiller, a moje máma taky.
Dopadlo to tak, že jsem skončila na obchodní škole, haha, vtipný co. Účto fakt zbožňuju, btw, občas mám chuť prohnat si hlavou kulku. A jediný co vim je, že moje vejška bude taky uplně jinej šálek kávy.
A taky jsem dřív snila o Americe. A všímám si, že většina mladších holek taky sní. Tenhle sen mě už taky opustil.
Místo toho, to  máme zase velmi podobný - práce co mě baví, byt (já bych teda radši bydlení s přáteli upřednostnila bydlení sama nebo bydlení s přítelem), můj další obrovskej sen je najít si manžela z lásky a mít děti jak jinak než lásky, zajistit jim krásný život a jak už jsi taky psala, to be happy.
Sny jsou podle mýho názoru taky důležitý a nezbytný, kdybychom je neměli, nemáme se za čím hnát a nebudeme ani vědět co od života chceme, takže by jsme byli podle mýhho naprosto dehumanizovaný pracující stroje. :-)
hezký článek. A líbí se mi i co píšeš pod záhlavím. Kolikrát jsem přemýšlela že si někam budu brát papír a tužku, ale buď nic nenapíšu, protože prostě nestíhám, nebo tak, takže kolikrát myšlenky končí v telefonu. A většinou se dál ani nedostanou. :-)

2 K. K. | Web | 2. dubna 2015 v 14:23 | Reagovat

[1]: Měla jsem ho napsaný v ruce na třech papírech A4, navíc jsem zvyklá psát dost často hodně dlouhé elaboráty, takže jsem tak nějak očekávala, že po přepsání do počítače bude dlouhý, ale asi jsem jen roztahovala. Sama jsem se divila, jak je nakonec krátký. :-D

Jinak moc děkuju za krásný komentář. Většina tvých slov zní, jako bych je psala já sama. Vidím se v tom...

Amerika byl taky možná tak deset let můj sen. Dokonce jsem se tam už málem i vydala, hned po příjezdu z lodi. Měla jsem tam v podstatě pracovní nabídku. Ale paradoxně teprve až po tom, co jsem si splnila sen o práci v zahraničí, mi došlo, že vlastně nic z toho ke štěstí nepotřebuju. Stýskalo se mi po lidech takovým způsobem, že to bylo až neúnosné. Navíc tahle konkrétní práce (na lodi), neměla vůbec nic společného s realitou. Všechno je tam jiné. Život je zrychlený. Rychle se musíš přizpůsobit, rychle si tam buduješ citové vazby k ostatním lidem, protože tam nikoho neznáš a potřebuješ cítit, že máš k někomu blízko. Rychle si taky zvykneš na to, že se o sebe v podstatě nemusíš starat. Neřešíš prachy na nájem, neřešíš jídlo, nic. Tak nějak i přes všechen ten stres a práci zpohodlníš. Byla jsem tam jen půl roku a přesto jsem měla po návratu co dělat, abych začala fungovat v normálním světě. Připadala jsem si, jak kdyby mě po dvaceti letech pustili z vězení. Najednou jsem vůbec nevěděla, co se sebou. Nakonec jsem ale i to přijala a snad jsem se dokázala aklimatizovat...

Přesto to ve mně ale zanechalo to, že už nemám takovou potřebu někam odjíždět... I když dobře vím, že mám tak trochu toulavé boty a nevylučuju, že mě zase jednou něco popadne a zase někam zmizím. Buďto za velkou louži nebo jinam. Dost mě láká i Asie nebo třeba Afrika. Pomáhat tam budovat školu mi připadá naprosto nádherné...

3 Andy Andy | E-mail | Web | 2. dubna 2015 v 19:12 | Reagovat

[2]: jehehe, to je docela vtipný, jet jako dobrovolnice do Afriky byl taky hodně dlouho můj sen, když jsem ybla mladší hodně se mi líbili černoši a představovala jsem si sama sebe, jak tam letím pomáhat bojovat za jejich práva a bůhví co ještě :-D
a asie? no comment, ta mě láká pořád. Já jsem v podstatě pořád na zadku v Česku, takže chuť vypařit se pryč mě nějak neopustila, jen mě to netáhne na západ, ale spíš na východ - a rozhodně bych nechtěla sama, beru to spíš sportovně - když si najdu chlapa, co bude stát za to, a bude chtít pryč, myslím že mě tu nebude nic moc držet. Pravý přátele v podstatě nemám, jedině bych postrádala rodinu, si myslim, a to by se nějak vyřešilo. Ale to je fuk, nebudu snílkovat, dokud podobná situace nenastane. :D

4 Kai Kai | 20. června 2015 v 12:21 | Reagovat

Proč si nezůstala u toho posledního odstavce ještě nějakou chvíli?

5 Vev Vev | E-mail | Web | 5. srpna 2015 v 15:03 | Reagovat

:) to je krásný článek.. Čekala jsem opravdu nezrealizovatelné sny, ale ty Tvé jsou (opravdu blbě řečeno) takové běžné. Toužíš po tom, co si snad přeje každý, ale líbí se mi, jak o nich uvažuješ, v tom jsme na tom podobně. Já lidskou závislost na penězích nenávidím, a proto se mi líbí, že Tvé sny se o peníze neopírají. Je dobré vědět, že ještě existují lidé nepohlcení konzumní společností.Přeju Ti, aby se Ti Tvé sny splnili, abys měla práci, která Tě bude bavit, byteček, který Ti splní sen o nezávislosti a hlavně ať jsi šťastná.. Možná tomu nebudeš věřit, ale štěstí je stav mysli, kdy jsme sami se sebou spokojeni, kdy člověk přijme sám sebe.. Pokud nejsi šťastná, je něco špatně..  Vždy se na Tvůj blog ráda vracím, je to jeden z mých oblíbených - už bylo na čase Ti tu nechat komentář.. :D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama